gülmenözakçaifade-696x392Önceki geceyarısı evlerine yapılan polis baskınıyla gözaltına alınan ve 76 gündür açlık grevinde bulunan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça hakkında savcı tutuklama istedi.

KHK ile işten atılan ve işlerine geri dönme talebiyle 76 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça, önceki gece gözaltına alınmıştı. Gülmen ve Özakça savcılık ifadeleri alınmak üzere Ankara Adliyesi’ne getirildi.

Skandal sorular

 

Burada ifadelerine başlanan Gülmen ve Özakça’ya Savcı tarafından “Ülkemiz genelinde eylem birlikteliği yaparak ülkemizde Gezi türü olaylar mı başlatmak istiyorsunuz?” diye sorulduğu öğrenildi.

Gülmen ve Özakça’ya sorulan soruları Avukat Selçuk Kozağaçlı sosyal medya hesabından paylaştı:

Semih’e sorulabilen tek soru: “Gitar çalıp şarkı söylediğin bir video paylaşılmış, sen de beğenmişsin, paylaşanların örgüt üyesi olabilecegini düşündün mü?”
Polisten dahiyane sorular: “Masumane hak arayışı görünümündeki bu eylemlerin asıl amacı nedir?”
“Ülkemiz genelinde eylem birlikteliği yaparak ülkemizde gezi türü olaylar mı başlatmak istiyorsunuz?”
“Yaptığınız eylemlerle hak arayışından uzak halkta kin ve nefret uyandıran eylem tarzı yapmanızın amacı nedir” derin akıl, derin türkçe!
“Ölüm orucu eylemi yapmanız konusunda size ne tür menfaatler sunulmaktadır?” Karmaşık kafalar, cevabı ne olabilir?

Tutuklama istemi

İfade işlemlerinin bitmesinin ardından savcılık 76 gündür açlık grevinde bulunan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanması istemiyle mahkemeye sevketti.

Reklamlar